Het Nieuwe Strepen in 2013.
In het veldseizoen 2013 is er weer de mogelijkheid om binnen het verspreidingsonderzoek mee te doen aan het “Het Nieuwe Strepen”. Bij "Het Nieuwe Strepen" worden een aantal vooraf geselecteerde km-hokken dubbel geïnventariseerd volgens een vooraf
vastgesteld protocol. Op deze manier kan de trefkans van soorten bepaald worden en kunnen er, mits er voldoende km-hokken worden geïnventariseerd, uitspraken worden gedaan over voor- en achteruitgang van soorten.
Nieuwe reserveringsmodule op Verspreidingsatlas.nl
Hokken reserveren en de voortgang van het project volgen kan op www.verspreidingsatlas.nl.
Voordat u een hok kunt reserveren, moet u eerst zelf een account aanmaken. Lees hier hoe u dit kunt doen.
Hierna kunt u klikken op uw gebruikersnaam rechtsboven om bij de reserveringsmodule te komen (Het Nieuwe Strepen) onder FLORON projecten.
Werkwijze
Via de reserveringmodule wordt informatie over de geselecteerde kilometerhokken verschaft, waaronder de eerder aangetroffen Typische soorten en de geschatte moeilijkheidsgraad van het kilometerhok. Aan de moeilijkheidsgraad is een gevraagde (minimum en maximum) bezoekduur gekoppeld. Er zijn kilometerhokken waar je in een halve dag klaar bent en andere waar je gevraagd wordt minimaal een hele dag te inventariseren. Het is de bedoeling dat je zo veel mogelijk van de aanwezige biotopen bezoekt. Het is ook mogelijk om met een groepje te inventariseren.
Nieuwe streeplijst
Voor ‘Het Nieuwe Strepen’ maken we gebruik van de nieuwste versie van de FLORON-streeplijst. Deze is op te vragen bij de districtscoördinator of te downloaden van de FLORON website. Er is een versie met Nederlandse namen (NL11) en een versie met Wetenschappelijke namen (W11).
Rapportage "Het Nieuwe Strepen 2012"
Eindrapportage Trefkansonderzoek Vaatplanten 2012